Via Nordica konverents

10.06.2008

Külastasime Vianordica2008 konverentsi näitust Pasila messikeskuses ja tutvusime Soome Maanteeameti teeliikluse korraldamise keskuse tööga.

Helsingisse sõidul (Tallinki parvlaevaga SuperStar) tutvusime laeva IT poolega (serveriruum) ja juhtimisega kaptenisillal. Tänud siinjuures Tallinki IT juhile, Paul Noorkõivule.

Näitusel olid lühiülevaated teede kiiruskaameratest (Rootsi firma Sensys Traffic AB) ning nende paigaldamise kavasid Eestis tutvustas Villu Vane (Eesti Maanteeamet)
Firma “Destia” (konverentsi üks sponsoritest) tutvustas oma IT lahendusi teeliiklejate informeerimiseks teedel olevate takistustest (teetööd, õnnetused jt liiklust häirivad) veebis, info edastamist autode navigatsiooniseadmetele kui ka mobiiltelefonidele. Andmed selleks saadakse vastavate riikide asutustelt (maanteeamet, päästeamet, politsei, linnad jne). See ühtselt disainitud ja ühtsele funktsionaalsusele põhinev rakendus on piloodina kasutusel põhjamaades ja osaliselt Eestis (riiklikud teed, Tallinna ja Tartu linn) ning edasine kava näeb rakenduse kasutamist ka Lätis ja Leeduswww.destiatraffic.ee/site/index.php?lan=ee

Põgusalt anti ülevaadet teedel teostatavatest digimõõtmistest ning mõõtmistulemuste kasutamisest teede seisukorrast hindamiseks (firma “Ramboll).

Soome Maanteeametis tutvustati teeliikluse monitoorimise ja korraldamise keskust, kus anti ülevaade töö olemusest, sai visuaalselt kogu protsessi klaasseina tagant jälgida ja näha toiminguid, mida tehti teeliikleja tarbeks liikluse korraldamisel.

Tiheda päevakava juures leidis iga osalenu enda jaoks mõne silmaringi laiendava infoühiku.

Klubi uueks liikmeks võeti Mart Seiman (Eesti Raudtee IT direktor)

Osalejaid oli kokku 14 ja alljärgnevalt paar arvamust.

Jana Suharov (IT klubi sõber, Maanteeamet): “IT-meeste suureks rõõmuks külastati laeva serveriruumi. Minu jaoks oli kõige huvipakkuvam kaptenisild, kuna pole varem viibinud nii suure laeva juhtimisruumis”

Liivia Mahlapuu (IT klubi auliige): “Kõik olid ilmselt ülirahul. Edasi-tagasi sõit oli uuemate laevadega, meid koheldi väga luksuslikult . Ka messikülastusest saime võtta maksimumi – iga sealviibitud minut oli täis huvitavaid presentatsioone ja sooja vastuvõttu. Ka Soome Maanteeameti külastus oli väga hästi ettevalmistatud. Kogu korraldus oli väga esinduslik ja professionaalne”.

Kaks järgnevat kuud (juuli, august) on IT klubi suvepuhkusel.

Järgmine kokkusaamine on 9 septembril 2008. Kavandatud on intelligentse kodu külastus (teine katse, ehk õnnestub)

© Eesti IT Juhtide Klubi. Kõik õigused kaitstud.
Serveriga toetab: zone.ee | Sisuhaldus Arte Verum Studio & Wordpress.