Toyota Baltiks ja Elke Auto

09.02.2005

Seekord parandasime tublisti oma keskkonnaalast mõttelaadi. Selleks andis põhjust Toyota nägemus uutest tehnoloogiatest. Toyota on esimesena suutnud masstootmisse suunata hübriidauto, mis salvestab ja taaskasutab enese “jääk” energiat.

Õhtu juhatas sisse Toyota Baltics Marketing Manager Raido Toonekurg. Raidole pakkus huvi, et millisena assotseerub inimestele nimi Toyota? Sarvikule meenus seebikas “Salmonid” :); Timo rõhutas Toyota julgusele viia sisse radikaalseid muudatusi (nt. teadvustamine, et jaapanlase “pehme pleki kolu” on tegelikult tugev Euroopa auto); Marek toonitas head klienditeenindust läbi aegade.

Raido rõhutas Toyota missiooni: parim kvaliteet ja hea teenindus. Visioon on olla julge tehnoloogiate arendamisel, mis suudab taaskasutada “jäägi”.
Toyota turuosa on maailmas 10%. Sihiks on seatud 15%. Maailmas ollakse 2. kohal (esimesel kohal on General Motors). Eestis juba ollakse nr. 1.

Edasi tutvustas Elke Auto müügiosakonnajuhataja Valdik Uskuut Priust. on tänapäeva tehnoloogial toimiv hübriid. Võisime veenduda, et masin on hea ja paigalt “sööstimine” teeb silmad ette nii mõnelegi arvestatavale autole! Henn “kurtis”, et kuna auto liigub madalatel pööretel elektrimootori pealt, siis on oht sisehoovides, et lapsed ei kuule autot tulemas.

Eestis müüakse standart varustusena peaaegu maksimum sisuga Priust. Lisana saab veel osta kaartide süsteemi ja veel midagi… Hind võib tunduda soolane (430’000), aga kui kalkuleerida, millise võidu saab kütte pealt, siis pikema kasutamise juures võidab sissemakstud raha tagasi teenida.

Hennu kogemus põhjal võtab auto maanteel ca 5-6l sajale, siis linnasõidus (eriti just ummikutega liikluses) on kütusekulu4,5l/100km kohta?! Talvel on maksimum kulu 7l sajale. Kui bensu liitri hinnaks võtta 10 EEKi, siis ennem oli 1 kroon kilomeeter, nüüd 60 senti kilomeeter.

Priuse garantii on üllatav. Kõike kattev garantii pikkus on 8 aastat või 160’000km!?! Kere garantii on 12 aastat.

Tänan Sarvikut ürituse organiseerimise kaasa aitamises ning kogemuse edasi andmises Priusega. Rikastav kogemus igatahes :)

© Eesti IT Juhtide Klubi. Kõik õigused kaitstud.
Serveriga toetab: zone.ee | Sisuhaldus Arte Verum Studio & Wordpress.