Tallinna Linnavalitsuses

22.11.2007

MEMO IT-klubi kohtumisest Tallinna Linnavalitsuses (20.11.2007)

Tallinna Linnavalitsuse IT direktori Väino Olevi tutvustavast ettekandest Linnavalitsuse infosüsteemidest jäi kõlama edukas ID-pileti rakendamine Tallinnas ja suured kogemused dokumendihalduse rakendamisel.
Märksõnadena mõned küsimused- vastused:
1) rakenduste disainist (koduleht, dokumendihaldus) on tähtsam rakenduse funktsionaalsus. Funktsionaalsete esmatoimingute kindlustamise jälgedes hakkab disain mõju avaldama rakenduse täiendamisele – muutmisele, kindlustades nii pikemaajalise rakenduse etapilise arenduse.
2) riistvara turvalisuse osas sülearvutite kasutamisel on IT spetsialistil võimalus leida tasakaalu punkt, kas administreerida ise sülearvutit (sellega kaasnev ajakulu) või usaldada selle kasutajat (administreerimise õigusega) ning mingi aja tagant seda sülearvutit ümber installides (jällegi ajakulu)
3) IT hangete läbiviimisel on hetkel täpselt määratlemata tunnustatud eksperdi “kehtivus”. Kas see on ekspert, kes töötab “tunnustatud” firmas, või kellele on keegi mingi (siis millise?) tunnustuse jaganud või…
Ehk see on aine koosmõtlemine suunas, kellele edastada selle tunnustuse definitsiooni, tunnustuse korra ja kehtestamise rakendamine? Või on see koostöökoht asutuste, riigi ja miks mitte antud valdkonna spetside vahel. Kellel on mingi edasiarendav mõte, võib selle teistelegi teada anda.
Täname kohtumisel osalenud Tallinna Linnavalitsuse IT juhte!

© Eesti IT Juhtide Klubi. Kõik õigused kaitstud.
Serveriga toetab: zone.ee | Sisuhaldus Arte Verum Studio & Wordpress.