Sideamet ja Bravocom

09.11.2004

Kuna kuu teine teisipäev on kohe-kohe käes, on üritus ka planeeritud. Oleme saanud nõusoleku klubis esinemiseks järgmistelt külalistelt:

Hr Mihkel Viskus, Sideameti peadirektori asetäitja
Teemaks on mobiilinumbrite liikuvus ja sellega seonduv Sideameti poolelt vaadates
Hr Peep Põldsamm, Bravocom juhatuse esimees
Teemaks Bravocom kui uus ja esimene mobiilside teenustoperaator numbriliikuvuse tingimustes

Toimumispaik: Linnupesa kõrts kell 18.00

Lisana esinejate presentatsiooni juurde

Mihkel Viskus – numbrite liikuvusest 

Esimene numbriliikuvuse realiseerija oli Suurbritannia. Eesti on liitunud EU maadest eelviimane numbriliikuvusele üleminev maa, kõige viimane on Läti. Numbriliikuvus direktiivina nõutud EU kõikidele liikmetele.

Leedu realiseeris numbriliikuvuse enne Eestit, aga tehniliselt lahendati numbriliikuvus suunamise kohustusega. Leedu on arusaanud, et nad on sellega endale karuteene teinud.

Eesti numbriliikuvus on teemaks olnud juba üle 5 aasta, tehniliselt on see teostatav olnud, kui puudus poliitiline tahe operaatoritel omavahel kokkuleppida ja luua ühine firma, kes hakkaks haldama numbriliikuvuse andmebaasi. Sideamet oli sunnitud jõuga ohjad enda kätte võtma ning realiseerima antud teenus nelja kuuga – pakkumiskutsest kuni toimiva süsteemini!?!

Numbriliikuvusel säilivad põhiteenused: helistamine ja SMS. Ülejäänud teenuste ülevõtmine pole kohustuslik.

Reaalne on ka üle Euroopaline telefoninumber, kuid probleemiks on 112-le helistamisel tuvastada helistaja asukoht. Eriti probleemne on tuvastada VoIP helistaja.

Ja kõige olulisem – numbri liikuvusest võidavad kliendid!!!

Diskussiooni teemana kerkis üles ka postiteenus, mis tuleb samadel alustel reformida nagu seda on sideteenus.

Peep Põldsamm – Bravocom

Bravocom toob turule ärikeskkonna muutused. Kui täna keskendutakse liitumiste müümisele, siis uuest aastast muutub oluliseks püsiklient. Tähtsaks muutub kliendi hoidmine.

Bravocomi turuletulek toob kliendile positiivsed muutused.

Samas on kõik ettevõtted ikkagi ettevalmistus müügiks. Ennustuste järgi võib arvata, et EU peale jäävad kaks-kolm gigant sideoperaatorit (näit. Deutche Telecom ja Vodafone), kes kõik väiksemad üles ostab. Väiksed aga tegelevad sellega, et müüa maha ebahuvitav valdkond ning tõsta äriedu, et olla veelgi atraktiivsemad suurtele. Ühesõnaga – käivad kosjad.

© Eesti IT Juhtide Klubi. Kõik õigused kaitstud.
Serveriga toetab: zone.ee | Sisuhaldus Arte Verum Studio & Wordpress.