Sertifitseerimiskeskus

18.01.2005

Järjekorde üritus toimus Sertifitseerimiskeskuses. Rääkisime SK projektidest ja aktuaalsest teemast – e-hääletamisest. Marko tegi ka mõned pildid.

Teema aruteludest jäid kõlama järgmised jutud. Esiteks toimub esimene id-kaardiga e-hääletamine 24.-29.jaanuar 2005 (vaata ). IT klubi lubas toetada projekti autoreid ja lisada oma panus e-hääletamisse. E-hääletamise projektist rääkis meile Tarvi Martens. Ta saatis ka oma presentatsiooni sellega tutvumiseks.

– faili suurus 1,5M

Tarvi arvas, et väga positiivne on tema jaoks kui e-hääletab juba 500 inimest :). Praegune e-hääletamine on proovikivi sügiseks omavalitsuste valimisteks.

SK-l on käsil ka linnadevahelise punktist A punkti B liikuvate busside projekt nimega “Taisto”. Sellest rääkis Märt Randoja. Eesmärkideks on:
– inimestele pakkuda võimalust osta sõidupilet id-kaardiga välja neti kaudu;
– saada võimalikult täpne teave busside täituvusest ja vahepeatustest peale tulijatest;
– minimaliseerida sularaha “kadumist”

Ain Järv toonitas, et möödas on 3 aastat esimeste ID-kaartide väljastamisest. Kasutajatel, kes kasutavad digiallkirjastamist, on kohustatud uuendama oma sertifikaate. (Enne seda aga pakkige lahti vana sertifikaadiga kõik krüpteeritud failid, muidu neid enam lahti ei saagi.) . Uue sertifikaadiga tuleb kaasa ka uus @eesti.ee maili aadressi kuju: Eesnimi.Perenimi@eesti.ee. Kes enne uuendab, saab parema maili kuju, sest järgmisele antakse juba Eesnimi.Perenimi.001@eesti.ee.

SK-l on käsil teisigi projekte. Probleem on rohkem selles, et SK-d pannakse vähe tähele. Õnneks on omanikel säilinud huvi SK-d käimashoida hoolimata miinusesse jäämisest.

Tutvu ka Marko tehtud piltidega:

© Eesti IT Juhtide Klubi. Kõik õigused kaitstud.
Serveriga toetab: zone.ee | Sisuhaldus Arte Verum Studio & Wordpress.