Politseiamet

17.05.2005

Külastasime Politseiameti, tutvusime politsei auto varustusega ning piilusime sisse Põhja-Politseiprefektuuri Järelvalvekeskusesse.

Meid võõrustasid hr. Raul Savimaa Politseiameti IT juht ja hr.Hillar Aarelaid Politseiameti IT arendusosakonnast.

Kõigepealt vaatasime üle e-Politsei autosse installeeritud tehnilist lahendust. Seda tutvustas meile Julgestuspolitseist hr.Ervin Kaselaid. Paigaldatud on komponentid:
– arvuti ( poolt arendatud)
– LCD 7″ (puutetundlik)
– klaviatuur (kitsas mudel kinda laekas)
– GPRS sidevahend (kulu ca 120EEK/kuus !?!)
– videokaamera (lindistatud materjal monteeritakse kohtu kõlbulikuks).
(Praegu on väljakuulutatud uute sarnaste süsteemide sisseostmise )

Lisaks oli lae all teavitussüsteem auto hetke tegevusest: vaba; käsk vastuvõetud; käsku täidetakse; paanika. Tegime enda autode ja juhilubade kohta järelepäringuid – tundus, et klubiliikmete register on eeskujulik … :)

Päringuteks kasutatakse X-tee lahendusi ja lahenduse kohta võis öelda ainult kiitvaid sõnu. Päringuid teostatakse politsei karistusregistrist, ARK-i registritest ja tulevikus LKF registritest (loe artiklit: )

Põhjaliku ülevaate Põhja-Politseiprefektuuri Järelvalvekeskusest andis hr. Vahur Tamuri Tallinna Kesklinna videokaamerad on tihedalt täis ja neid tuleb veel. Statistika järgi suudetakse 1 tunni jooksul tabada ca 3 kuriteo toimepanemist (taskuvargused, avalikud vargused, peksmised jne). Politseil on tekkinud probleem, kus peab “tagaajama” kuriteo ohvrit – taskuvaras on juba kinni püütud. Keskuses võetakse vastu ja registreeritakse 110 kõnesid. Töö on pingeline ja inimene peab valdama heal tasemel eesti ja vene keelt, väga kasuks tulevad soome ja inglise keel. Soomlased avastavad purjuspeaga oma taskuvargused tavaliselt öösel 2-3 ajal.

Raul rääkis Politseiameti struktuurist ning IT vastutusaladest lähemalt.

Hillar demos seinale, kuidas wapiga saab teha samu päringuid, mis autostki. Räägiti veel paljust muustki…

See kord oli üllatavalt positiivne registreerijate arv – ilmselt on teema päevakohane. Kokkuvõtteks – tänumeelt tundsid mõlemad pooled – nii võõrustajad kui ka kutsutud klubilised.

© Eesti IT Juhtide Klubi. Kõik õigused kaitstud.
Serveriga toetab: zone.ee | Sisuhaldus Arte Verum Studio & Wordpress.