Pirita klooster

10.04.2007

Seekordne klubi üritus toimub Pirita kloostris –http://www.piritaklooster.ee

Hea sõber,
kas oled oma tähtsates IT-toimetamistes tähele pannud, et kevad tungib peale ja päike võtab meie infosüsteemide kohal iga päevaga kõrgemaid kaari? Kui saad alanud pikal nädalavahetusel mahti, võta mõni lähem inimene kaasa ja tee retk linnast ja IT-st eemale, et (salamisi) kogeda lapselikku vaimustust tuhandete kõikjal tärkavate uute elude üle.
Klubiga aga läheme seekord külla pisut ebatavalisse paika, kuhu keegi meist asise maailma keskelt naljalt kogemata ei satu. Aeg on ju selleks ülisobiv ja mõne üksiku eksistentsialistlikupoolsegi teema peale mõtlemine kesk tärkavat elu ei saa kuidagi liiast olla. Klubiõhtu toimumise ajaks on ilmselt kõigil juba munad koksitud ja lihad võetud ning sobiv uurima minna, mis toimetusi traditsiooni maaletoojad oma kojas neil päevil toimetavad. Sellisel ajal on ehk kokuni paslik rabada asist infotehnoloogi teadmisega, et kristliku maailmapildi – millest oma juurte otsimise üle Euroopa Liit täna innukalt vaidleb – keskpunktis ei seisagi jõuluvana ega toimekad kevadjänkud ega isegi mitte Kanti kategooriline imperatiiv vaid ülestõusnud Kristus.
Alustame nagu ikka kell 18.00.
Tegemist on igati toimiva nunnakloostriga, mille asukateks paljudest eri rahvustest õed. Nad on lahkesti lubanud kostitada meid omavalmistatud piruka ja koogiga ning tutvustada meile oma igati ilusat ja kaasaegset hoonet. Kui ilm lubab, teeme ringkäigu ka ajalooliste varemete vahel, mis jäävad praegu tegutseva kloostri vahetusse naabrusse. Oma tihedast ajakavast on lubanud pool tunnikest eraldada ja meie ees üles astuda isa Vello.
IT juhi ametit neil kohapeal keegi õdedest ei pea aga kaasaegsed tehnoloogiad ja Internet leiab kasutust küll; võimaluse korral tutvustab seda poolt keegi nende IT süsteemide hooldamisega tegelevast firmast.
Kohale tuleks sõita järgmiselt:
Linna poolt Piritale lähenedes sõita üle jõe ja esimesel suuremal ristmikul (endise Pirita kino, nüüdse vabaaja keskuse vastas; vahetult enne endist Pirita poodi, nüüdset linnaosa valitsust) paremale keerata; seejärel kohe esimesel võimalusel uuesti paremale: kitsapoolne teekene viib otse kloostri värava juurde. Erinevalt kinos nähtud vanaaegsetest kloostriväravatest käib see elektriga; kui juhtub kinni olema, tuleb vajutada värava kõrval olevat nuppu ja lahke nunna küsimusele vastata, et tuled IT klubi üritusele. Seepeale peaks värav avanema. Kui nüüd auto aia sees ära parkida, peakski kätte paistma maja nurgas olev uks, millest tuleks siseneda.
Regada saab traditsiooniliselt meistri, Alland Parman’i, meilile – alland_at_uninet.ee – palun seda teha hiljemalt T 9.00-ks. Alland peab teisipäeva hommikul õdedele teatama osalejate arvu, et nad oskaksid pirukat serveerida.
Veel meenutuseks: klubi sõbrad, kes oma 2 vaba tutvumisüritust on ära tarvitanud ja pole otsustanud liikmeks astuda, saavad ühe-korra-pileti sel hooajal lunastada 200.- EEKu eest. Nii ka seekord; aga regada tuleks ikkagi.
Hando Laanet

© Eesti IT Juhtide Klubi. Kõik õigused kaitstud.
Serveriga toetab: zone.ee | Sisuhaldus Arte Verum Studio & Wordpress.