Kokkuvõte: esineja – Allan Martinson

21.06.2000

Presidendi tiim mõtles välja sõna piknik (kuumade ilmade saabumise tõttu väga päevakohane), mulle jäi mure koht ja esineja välja mõelda.

—–Original Message—–
From: Riina Einberg
Sent: Wednesday, June 21, 2000 9:39 PM
To: IT juhtide klubi
Subject: eelmine yritus

Tere klubi.

Kuna kroonikut eelmisel klubi üritusel ei olnud, panen lühidalt kirja ürituse kohta neile, kes ei saanud tulla.

Militaarüritus jäi siiski mais ära (aga me ei ole lootust kautanud, et see kord toimub). Seetõttu et mitte ka teist kuud vahele jätta sai kiirelt organiseeritud eksprompt-üritus. Presidendi tiim mõtles välja sõna piknik (kuumade ilmade saabumise tõttu väga päevakohane), mulle jäi mure koht ja esineja välja mõelda.

Aeg – 13.06.2000, 18.00-21.30
Koht – Vabaõhumuuseum
Esineja – Allan Martinson vabal teemal, see kord siis BNS loomine je tegevus 1988-1998, natuke lennundusest kah Sekundeeris improvisatsiooni korras Andres Ploom – teemal kuidas Andres Ploom jõudis Eestisse (Riina palvel) Osavõtjaid oli ~18 (vabandust, unustasin osavõtjad kirja panna)

Allan rääkis, vabas vormis ja huvitavalt, klubilased kuulasid kõrv kikkiks. Lõpuks jõuti sujuvalt ajakirjanduse teemani üleüldse – et milleks ja kas on vaja päevalehti.
Siis piinasid kodanikud Allanit teemal lennukid ja lennundus ning helikopterid.
Ja lõpuks läks nii külmaks, et korjasime kraami kokku ja hakkasime väljapääsu otsima (sest tegelikult oli juba muuseumi sissepääs kinni).
Selgus, et värav läks miskil imeväel ise lahti – tehnika.

Puudutasime järgmise ürituse teemat ka. Nagu juba korra mainisin – teema TTÜ ja IT haridus, peaesineja Rein Kuusik. Koht – esialgu pakuti BCS-i.
Aeg – juuli (et neil õnnetutel, kes juulis tööl, miski lohutus oleks).

Riina

PS! See piknikukoht on omaette stoori, millest ei tahaks teid ilma jätta. Olin just hiljuti MicroLink Süsteemidesse tööle asunud ja mu pea oli ausalt öeldes massiliselt igasugu mõtteid ja muljeid täis – tükk aega ei tulnud pähe kohe mitte ühtki mõistlikku pikniku kohta Tallinnale lähemal kui 50 km. ;-) Hea meelega ei oleks üldse majast liikunud, et aega kokku hoida mõtlemiselt ja liikumiselt. Aga ….. kontrollisin üle
– Estconde maja katusel lõket teha ei lubatud. ( :)))) vaadake ette, kui töökohta vahetate – sisseelamine võib vahel jubedamalt energiat ja aega võtta. Õigemini – selleks nagu ei jäägi aega, elu läheb kohe keema.).
Õnneks – on olemas abilised klubis. Jaaaaaa kujunesid välja päris head ideed. Aga – need läksid luhta. Sest piknikumõtted hõljusid õhus üle terve Tallinna ning meie ürituse koht ja aeg muudkui muutusid mitu korda päevas. Kuni lõpuks õnnestus fikseerida vähemalt aeg. Koht sai ehku peale paika pandud viimasel minutil – selline, et ei peaks ette kinni panema ja siis jälle ära ütlema, kui vihma sajab. Ja et ei oleks lausa rahvamasside keskel (lauluväljakul) ega ka liiga transpordisoontest eemal. Kes veel ei tea – Vabaõhumuuseum on ideaalne piknikukoht. Ei pea luba küsima – ostate pileti (25 kr.) ja marsite sisse ja otsite endale sobiva platsi ning laotate laua laiali. (Lõket küll teha ei saa). Kuigi ametlikult on lahti kuni 20.00, siis välja sai vabalt ka palju hiljem.
On päikselisi tuulevaikseid raiesmikke ja varjulisi salusid, isegi meri on paista.

© Eesti IT Juhtide Klubi. Kõik õigused kaitstud.
Serveriga toetab: zone.ee | Sisuhaldus Arte Verum Studio & Wordpress.