IT juhtide klubi üritus 12.10.2004

18.10.2004

Lühikokkuvõte 12.10. toimunust.

Otsused:
1) Klubi liikmemaks on 300 EEK aastas ja liikmemaksu jätkuvalt ikka kogume, kuna liikmemaks annab ülevaate liikmetest ja motiveerib ka üritustel osalema.
2) Teavitused. Kindlasti peab saatma teate üritusele eelneval päeval (esmaspäeval) ja ka ürituse enda päeval (so teisipäeval), eelteade eelneval nädalal (soovitavalt nädala alguses).
3) Klubi presidendiks valiti Marko Männik. Meister on Siim Valdmets. Laekur ikka Jaan Metsa ja revident Anti Puusepp. Anti hoolitseb ka klubi veebi eest.
4) Uue veebi kolime tasulisse Elkdata serverisse, mis võimaldab jooksutada Automatwebi. Asjaosalised kauplevad soodustingimused välja.

Elionist.
Esinesid Toivo Praakel (IT ja andmeside teenistuse juhataja) ja Andres Roosma (IT süsteemide osakonna juhataja).
Huvitavaid fakte: hot.ee’s on üle 720 000 konto, septembris oli ADSL ühenduste kasv rekordiline – 4500 tk, Eesti on ADSL leviku osas 20 esimese seas, juhtimiskeskus monitoorib ka telepilti (Elion on ainuke operaator, kes telepilti üle kannab), IT süsteemide monitooringus kasutatakse muuhulgas ka Microsofti Operations Manager’i, häire puhul tuleb kohe ekraanile kellele helistada, Elioni intranetist kolleegi välja valides saab hõlpsalt ühe nupuvajutusega helistada talle igal moel (oma lauatelefonilt tema lauale, oma mobiilit tema mobiilile jne => point selles, et arvuti algatab konverentskõne ja ise astub ära), 2005-2006 tuleb WiFis kasutusele uus standard Wimax (peaks olema IEEE 802.16).

Protokollis
Aivar Ilves

© Eesti IT Juhtide Klubi. Kõik õigused kaitstud.
Serveriga toetab: zone.ee | Sisuhaldus Arte Verum Studio & Wordpress.