Intelligentne hoone, www.yoga.ee

09.03.2010

Rõõm on teada anda, et meie klubi tavapärane kokkusaamine toimub märtsikuu teisel teisipäeval ehk 09.03 kl algusega 18:00 aadressil A.H.Tammsaare tee 47.

Õhtu motoks on „intelligentne hoone“ alias www.yoga.ee –  iseõppivad hooneautomaatikasüsteemid tänapäeval. (Maakeeli öelduna ka „tark maja“ ent selle brändi alt leiate hoopis ühe teise eestimaise ettevõtte.)

Midagi sarnast oleme oma klubiga varem näinud 15.06.2004 A.Reitsakas’e juures kodus, kus automaatika hoolitses nii maja kütte, valgustuse, muru kastmise kui ka venikeldri temperatuuri hoidmise eest. Maja seisukord oli ka kenasti üle veebi jälgitav ja palju muud huvitavat.

Üle 10 aasta on tuntud veebileht „A Wired House“www.icepick.com, millelt leiab pikema aja statistikat ühes majapidamises toimuva kohta. (N: Since 12-Sep-1998 the toilet has been flushed 54035 times. An average flush lasted for 1.34 seconds / Since 12-Jul-1998 the fridge has been opened 60717 times. An average dooropening lasted for 31.12 seconds.)

Eks näis, mida aeg ja tehnika areng vahepeal korda on suutnud saata. Uuem koduautomaatika pidavat juba olema iseõppiv, teataval määral intelligentne süsteem. Kõigest sellest lähemalt räägivad firma Yoga OÜ esindajad Raivo Raestik ja Karla Agan.

Hea klubiline, oleks tore kui annad oma osalemisest teada aadressil pm_ät_itklubi.ee.

Lugupidamisega

Andres Lips
Andrus Padar (52 96 256)

© Eesti IT Juhtide Klubi. Kõik õigused kaitstud.
Serveriga toetab: zone.ee | Sisuhaldus Arte Verum Studio & Wordpress.