Artikkel MicroLingi portaali

16.10.2000

IT juhtide klubi – kes ja miks

Klubi loomise mõte tekkis BCS IT juhtide koolitusel osalenud IT juhtidel omavahelise arutelu käigus. Mitmed riigiasutuste IT juhid kohtuvad tihti oma infopäevadel, teistega kohtutakse firmade presentatsioonidel. Kuid reeglina ei jää eriti aega mõnusaks jutuajamiseks ja teemad kipuvad kah ikka liiga sinna IT kanti. Vahel oleks mõnus mõtteid ja muljeid vahetada ka mitte-IT teemade – personaliotsingud, kogemused eri firmadega kui sellistega, kuidas hakkama saada jonnakate ülemustega etc. Teiseks tundsid mitmed klubi asutajaliikmed puudust nn. oma seltskonna järgi, kellega vahel midagi huvitavat koos ette võtta, näiteks proovida kaljuronimist.

Lepiti kokku, et üritatakse püsti panna selline mitte-formaalne klubi, võttes eesmärgiks ühe aasta jooksul enam vähem stabiilne ürituste rutiin tekitada ja pakkuda üksteisele huvitava vestluspartneri rolli. Seejärel aga kaaluda mittetulundusühingu asutamist.

Klubilt ootasid sellega liitujad

1. et ei oleks ametiühing ega kutseliit, vaid just klubi; 2. et ei kujuneks koosoleku pidamiseks, liiga ametlikuks; 3. et nn. IT teemad ja fun&action oleks pooleks; 4. ei kuulu esialgu mitte kellegi ega millegi juurde, on isikute klubi; 5. igal aastal vahetuvad vedajad – presidendi meeskond, 4-5 inimest. Teised ei pea eriti muretsema, tulevad kohale ja annavad oma soovidest-ideedest teada.

Peab ütlema, et esimese aasta eesmärk on kõigi klubi liikmete meeleheaks ja kaasabil täidetud – meil on mõnus, huvitav ja lõbus olnud.

Klubil on põhikiri – lihtne dokument, mis reguleerib klubi tegevust nii palju vaid, kui hädavajalik. S.h. ütleb, et liikmeks soovija esitab presidendile avalduse. Uuel liikmel peab olema 2 soovitajat klubi liikmete hulgast ja avalduste ning soovituste põhjal president otsustab liikmeks soovija sobivuse üle. Loomulikult peab uus liige maksma liikmemaksu ja aktsepteerima põhikirja. Uusi huvilisi võib esialgu kaasa tuua külalistena, teatades sellest klubi presidendile ette.

Algul oli üsna raske määrata kes siis on IT juht. Mõned meist alles pürivad selleks või on töökohta vahetanud, töötavad tippjuhina või IT firmas. Kuna leppisime alguses kokku, et ei pretendeeri ametliku kutseliidu positsioonile, sai ka IT juhi definitsioon pigem mitte-formaalne – inimesed, kes oma hinges tunnevad end IT juhina ja on seda tööd teinud või teevad.
S.t. inimesed, kes sel erialal kogemusi-teadmisi omavad/vajavad ja suudavad üksteisele midagi pakkuda. Õnneks oleme siiani selle reegli ja terve mõistuse abil suutnud ilusti hakkama saada, n.ö. passiivsed liikmeid on vähe ja lausa müügimehi ei ole ka klubisse sattunud.

Klubi üritused toimuvad iga kuu teisel teisipäeval (või muul kokkulepitud
ajal) presidendi meeskonna poolt kokku lepitud kohas, olenevalt ürituse teemast. Iga ühe vaba valik on üritusest osa võtta või mitte võtta.
Huviliste arv selgub igakordse eelregistreerumise käigus. Teemat käsitlema palutakse tavaliselt paar antud teema arvamusliidrit väljast poolt klubi.
Kokku saadakse 17.30-18.00, 18.00-20.00 on diskussioon või ettekanne või ekskurssioon. Alguses oli plaanis diskussioonid piirata 1,5-2 tunniga ja peale seda jätta 1-1,5 tundi omavahel jutlemise aega. Kuid siiani on diskussioonid olnud nii huvitavad ja kaasakiskuvad, et on kestnud 2-3 tundi.
Pooled üritused on toimunud n.ö. tegevuskohal – lennujaamas, Rocca al Mare koolis, Tallinna Kaljuronimise Klubis või mõne klubi liikme töökohas. Kokku toimus eelmise aasta jooksul 10 üritust.

Esimene tegevusaasta lõppes väga emotsionaalse ja hasartse presidendivalimisprotseduuriga. Eelmisel presidendimeeskonnal õnnestus pärandada oma järglastele töötav mudel kuidas tuimad ja tagasihoidlikud eestlased saaksid tavapärasest piinlikust “las eelmine jääb, ta oli ju hea küll, ei mina ei taha” valimismudelist loominguliselt üle. Meeskonna vahetumine igal aastal aitab vaimul värske püsida, tüdimusel mitte tekkida lasta, klubi sisul ja vormil paindlikult muutuda. Praegu ootavad klubi liikmed uuelt meeskonnalt ühe järgmise aasta eesmärgi täitmist – töötavat veebilehte, millelt klubi kohta saaksid infot liikmed ja ka teised huvilised.

Riina Einberg
Klubi meister 1999/2000

© Eesti IT Juhtide Klubi. Kõik õigused kaitstud.
Serveriga toetab: zone.ee | Sisuhaldus Arte Verum Studio & Wordpress.